Čo sa Križiak pri Gorile naučil...

Autor: Martin Kapitulík | 25.9.2015 o 12:47 | Karma článku: 13,14 | Prečítané:  6919x

Odkedy som sa postavil na čelo politického odporu voči smeráckemu parnému valcu v Žiline, žijem v stálom očakávaní špinavej antikampane voči mojej osobe.

Doteraz nebol nijaký dôvod obťažovať ňou ľudí, ktorí od novej generácie verejnej služby očakávajú prácu na fungujúcom Slovensku, nie intrigánske hry. A majú na to právo aj vo chvíli, keď sú voči mne ako mestskému poslancovi vyrábané profesionálne kompromateriály. Posledného pol roka za mnou chodili kadejaké pochybné "hrubé krky", či napríklad aj švagor posledného križiaka. A všetci chceli jedno - nech sa stiahnem, inak tieto materiály zverejnia. Nepochodili u mňa, tak ich ponúkali na zverejnenie novinárom. Nikto sa však pod tú kopu výmyslov nechcel podpísať. Napokon sa taký človek našiel – a kto iný by sa na špinavú robotu hodil lepšie než Milan Krajniak.

Moja mama nemá brata

Krajniak ma vo svojom ostatnom pamflete obvinil z vecí, ktoré som neurobil. Vymyslel si neexistujúce príbuzenské vzťahy a pod zásterkou boja za čistotu si ide so mnou vyrovnávať účty z nášho niekdajšieho spoločného pôsobenia v Hoteloch mládeže Slovakia (HMS).

Poďme najprv vecne. Autor, ktorý tak rád hovorí o pravde, si napríklad vymyslel brata mojej mamy. Nemá žiadneho, nie je ním teda ani pán Bohuslav Belanec. Nie je pravdou ani to, že poisťovňa UNION poisťovala nehnuteľnosti HMS.

Zodpovednosť nesie Krajniak

Predovšetkým však nesedia tie hlavné obvinenia. V HMS som totiž pôsobil v dozornej rade, nie v predstavenstve. Žiadne výberové konania som teda z povahy veci neorganizoval, žiadne firmy som nevyberal a nebol som za žiadne takéto procesy zodpovedný. Zodpovednosť niesli členovia predstavenstva, v ktorom sedel napríklad pán Krajniak a jeho kamarát Michal Feik. Zodpovednosť pána Krajniaka umocňovala jeho funkcia správcu nadácie Intenda, matky HMS, vďaka čomu bol on sám zároveň valným zhromaždením HMS, čiže rozhodujúcim orgánom firmy. Tejto zodpovednosti sa dnes chce zbaviť tvrdením, že ja, vtedy 23-ročný študent v štátnicovom ročníku, som „organizoval“, „vyberal“, „mal na starosti“. Ak by to tak aj náhodou bolo, pán Krajniak by vo svojej zodpovednosti fatálne zlyhal. Ibaže to tak nebolo.

Nič som podpisovať nemohol

Ako predseda dozornej rady som totiž ani nemohol podpísať žiadnu zmluvu a nemal som ani prístup k účtom. Napádaná firma CISS, mimochodom, jeden z najväčších staviteľov v regióne, mala pri oprave hotela Piatrová subdodávateľa v podobe spoločnosti Korekt – building, ktorej spoločníkom bol sám Michal Feik – člen predstavenstva s podpisovým právom a kamarát Milana Krajniaka. Keď ide o biznis, zjavne si rozumie aj ultrakonzervatívec so socialistom.

Pán Krajniak sa rozhodol využiť ma ako cieľ pri jeho útoku na #Sieť a na jej predsedu, ktorým je zjavne už dlhšie posadnutý a túto posadnutosť ešte vystavuje na obdiv. Snáď počítal s tým, že „politicky múdrejšie“ bude pre mňa ignorovať jeho jedovaté výplody. Ale prepočítal sa. Nenechám si špiniť meno len preto, že niekdajší pokladník ministra vnútra a jeho subtílnej strany si bol nútený nájsť takéto nedôstojné živobytie. A  som pripravený brániť sa všetkými spôsobmi, ktoré predpokladá zákon.

Ešte predtým, než sa veľký inkvizítor pustí do ďalšieho dielu svojej ságy, by teda mal ľuďom vysvetliť, prečo im klamal už v tom prvom.

Je zvrátené, aby o morálke kázal človek, ktorý vystupuje v najodpornejšej kauze od existencie samostatného Slovenska. Milan Krajniak pre kauzu Gorila abdikoval z postu poradcu ministra vnútra pre rómsku problematiku. V tejto funkcii namiesto Rómov okrem iného riešil aj nákup nového odpočúvacieho systému v Izraeli.

Starí politici sa trasú o svoje korytá

Som presvedčený, že Slovensko potrebuje zmenu a stará politická garda ju už neprinesie. Pri pohľade na výplod pána Krajniaka som si s ľútosťou uvedomil, ako veľmi sú tieto podpásové údery, také príznačné pre starú politiku, rozšírené naprieč celým spektrom. Generácia, ktorá sa nabalila v štátno-podnikateľskom Klondiku deväťdesiatych rokov a dnes nevie ponúknuť tejto krajine žiadne skutočné východisko, prežíva na orbite viacerých biznis-politických kruhov. Napokon, Krajniak vo vedení FNM nesedel za Smer, ale za KDH.

Každý deň a na každom kroku vidím potrebu zmeny a spravím pre ňu maximum. Bola by to veľmi slabá motivácia, ak by ma na tejto ceste zastavili praktiky posledného podliaka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?